יום חמישי, 1 בינואר 2015

אדריכלות פנים לדיור מוגן

בחייו של כל אדם, ישנה תקופה בה הוא חש כי לא קל לו כמו פעם.
דיור מוגן הוא הפתרון בתקופה זו של החיים. בדיור מוגן נחוש בבית ובמרכז חברתי כאחד.
בדיור מוגן נוכל למצוא את כל השירותים והסיוע להם עשוי להזדקק קשיש בבוא היום. בארץ למשל ניתן למצוא מוסדות הדיור המוגן שמספקים שירותי הסעדה, ניקיון, עזרה בפניה למוסדות בירוקראטיים ומוסדות רפואיים וכן, נמצא בדיור מוגן צוותים מיומנים סיעודיים הנמצאים לשרות הדיירים באופן צמוד וכו שירותים וצוותים רפואיים ,העומדים בכוננות רפואית יומם וליל.

את מי בעצם נמצא בדיור מוגן?  מי מתאים לקטגוריה של לגור בדיור מוגן? רק מי שמעוניין להמשיך לחיות את חייו באורח חיים נורמאלי ככל שניתן,  כאלה שאינם מוכנים לוותר על פינה משלהם. את זאת מציעה להם צורת המגורים של דיור מוגן בתוספת של שלל פעילויות חברתיות שוטפות, פעילויות תרבותיות, זאת מאחר ונפש בריאה מובילה לגוף בריא, ואין כמו חיי חברה ועניין בחיים על מנת לרפא את הגוף ולחיות חיים ארוכים ומאושרים. מסיבות אלו ועוד, מוסדות דיור מוגן הפכו להיות מקום הפרישה הפופולארי ביותר בשנים האחרונות ואלפי קשישים עוברים אליהם מדי שנה.

ולכן, במקום כזה צריך להיות מבנה שיעוצב בתחושת בית מלון יוקרתי ומהודר. עם שומר בכניסה ועם לובי מפואר, עם קבלה מזמינה. ניתן למצוא מספר רב של דיור מוגן אשר מספקים לדיירים חדר אוכל בדומה למסעדה יוקרתית, וכן ניתן למצוא מספר מגוון של דירות , הן עם מרפסות הן עם גגות מפוארים וכן דירות קרקע.

יש בתי דיור מוגן שמאפשרים לדיירים לעצב לעצמם את יחידת הדיור שלהם, כך שיוכלו להרגיש בה ממש בבית. בכל מקרה, אין ספק שמגע ידיו של מעצב פנים תורמת לכך שהמבנה כולו יעניק לדיירים תחושה של הרמוניה, נועם, ורווחה עם נופך של יוקרה מעודנת כמו עיצוב דירה קטנה

אדריכלות הפנים  של בית דיור מוגן אינו מסתכם רק בלובי, בחדר האוכל ובבתי המגורים. עליו לתכנן גם את שאר המתקנים שעומדים לרשות דיירי הבית, כמו: מכון קוסמטי שיאפשר לכל משתמשת להרגיש שהגיעה לחדר מפנק שיטפל בה כראוי; אולם הרצאות וקולנוע, שיעניק לדיירים תחושה שיצאו מהבית לבלוי משמעותי, למרות שרק ירדו מהחדר לאולם שממוקם באותו בניין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה