יום חמישי, 1 בינואר 2015

אדריכלות פנים

אדריכלות פנים
לפני עשרות שנים, כשאני הייתי קטנה, חיפשו הוריי דירה לקנות. בתפקיד המתבגרת היועצת, הלכתי  איתם מדירה לדירה וכל מה שהוריי עשו בדירות ה"מועמדות" היה לבדוק כיווני אויר, לספור חדרים ולראות שיש מספיק ארונות ואיחסון- "שיא" הפרקטיות!

כשאותרה  "הדירה הנבחרת" ,  צבענו אותה כולנו יחד, ניקינו היטב והעברנו את חפצינו. במשך שנים נחו כבלי חשמל וטלוויזיה לאורך הקירות כדי להתאים את השקעים המקוריים לצרכי המשפחות המתחלפות, קרמיקות , אסלות וכיורים בגוונים קבועים של תכלת/ ורוד/ ירוק בחדרי הרחצה, ארונות מטבח בתבניות קבועות וספות כהות שלא יראו את הלכלוך. הדירה שלנו נראתה בדיוק כמו האחרות בשכונה: נקיות, נוחות ובלי שום יחוד. אדריכלות פנים באותם הימים הייתה רק  ההמצאה שבדרך 

היום, כבעלת משרד ותיק הנותן בין היתר, שרותי אדריכלות פנים, אני יכולה  לראות את השינוי שעשה רוכש הנדל"ן הישראלי מאז ועד היום. אם בעבר מקובל היה לחשוב שדירה טובה כוללת כמה שיותר חדרים עם מכסימום כיווני אויר , איחסון מרובה ואולי גם שכנים טובים, הרי שהיום  שרוכשים שמים דגש על התאמת החלל הפנימי לצרכים המדויקים של בני המשפחה, צרכים שהוגדרו טרם הרכישה. שוק הנדל"ן מציע מגוון אפשרויות וגדלים במחירים משתנים . קונים רבים פונים לקבלת שרותי אדריכלות פנים עוד בטרם הרכישה  על מנת לבחון את יכולתו של הנכס לספק צרכים אלה.

רוב האנשים נוטים לבלבל בין אדריכלות ואדריכלות פנים. בעוד האדריכלות עוסקת במבנה עצמו, בצורתו החיצונית , במעטפת, במיקומו במיגרש ובאומנות הבנייה עצמה, מטפלת אדריכלות פנים בכל הנעשה בתוך המבנה וכל כוונתה לייצר מרחבי שהייה חכמים ונעימים. אדריכלות פנים טובה בכל חלל היא תוצאה של איתור הצורך וקיומו באופן הנעים, הנוח והמדויק ביותר.

היום, יותר מתמיד, אדריכלות פנים היא צורך השעה. נדל"ן במחירים גבוהים מחייב התאמה מלאה לצרכים ורוכשים רבים לוקחים בחשבון מראש את העלויות המתחייבות ממנה. בסופו של דבר , קנייה חכמה יודעת להשאיר גם תקציב הולם לשינויים ולשידרוגים המתבקשים כדי שבבוא היום, יזכו לגור בנכס מתוכנן, נוח ומרשים, ממש כמו שחלמו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה